O nas

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Owieczkach jest jedną z czterech szkół znajdujących się na terenie gminy Łubowo. Uczęszcza do niej 134 uczniów. Szkoła posiada dziewięć oddziałów, wraz z klasą „0”. Do placówki uczęszczają uczniowie z następujących miejscowości: Owieczki, Myślęcin, Strychowo, Rzegnowo, Żydówko i Komorowo. Lekcje rozpoczynają się o godz. 8.20, dzieci dowożone są do szkoły autobusem. Nasza szkoła posiada wspaniałych, wykwalifikowanych oraz oddanych nauczycieli, którzy z ogromnym zaangażowaniem i pasją pomagają dzieciom wejść w świat nowych wiadomości. Można również skorzystać z pomocy pedagoga, logopedy i socjoterapeuty.

Mamy bardzo dobrze wyposażone, nowoczesne sale lekcyjne. Monitory interaktywne oraz zestawy audio znajdują się w każdej klasie. Wszystkie ławki i krzesła dostosowane są do wzrostu dzieci, a każdy uczeń może pozostawiać swoje książki i przybory we własnej szafce. Szkoła posiada nowoczesną i piękną halę sportową, profesjonalne boisko sportowe. Jako jedyna szkoła w naszej gminie posiadamy Miasteczko Ruchu Drogowego, które służy doskonaleniu nauki jazdy rowerem i poznawaniu podstawowych przepisów ruchu drogowego. W naszej szkole działa Szkolny Klub Sportowy, dzięki któremu nasi uczniowie osiągają liczne sukcesy sportowe na szczeblu gminnym, powiatowym a nawet wojewódzkim. Dodatkowo dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania podczas różnych kół zainteresowań takich jak: zajęcia taneczne, koło poliglotów, zajęcia inżynieryjne Einstein oraz matematyczne π i Σ. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Szkoła dysponuje też dobrze wyposażoną pracownią komputerową z dostępem do internetu. Komputery znajdują zastosowanie również na innych przedmiotach oraz w klasach nauczania zintegrowanego. Posiadamy także cyfrowe laboratoria Einstein oraz roboty do nauki programowania. Rodzice zawsze otrzymują rzetelne informacje dzięki działającemu w naszej szkole dziennikowi elektronicznemu.

Nasza szkoła jest przyjazna uczniom, o czym świadczą uśmiechy, które nie schodzą z twarzy dzieci. Zachęcamy wszystkich do zapisania się do naszej szkoły. Jesteśmy pewni, że jest to wybór, którego nie będziecie żałować. Zapraszamy w każdej chwili do obejrzenia naszej szkoły oraz zapoznania się z jej ofertą. W każdej chwili służymy pomocą.