Wycieczka do Krakowa

Dnia 14 czerwca, wczesnym rankiem, uczniowie z klas 5-8 wraz z opiekunami wyruszyli na podbój Krakowa. Zwiedzaliśmy Wawel, Katedrę, Rynek z Wieżą Ratuszową, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz ołtarz Wita Stwosza. Zobaczyliśmy również Smoka Wawelskiego ziejącego ogniem oraz słynny krakowski Kazimierz. Pani przewodnik profesjonalnie, a zarazem bajkowo opowiadała nam o grodzie Kraka. Wieczorem udaliśmy się na obiadokolację i odpoczynek.

Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Wieży Widokowej w Łagiewnikach. Następnie udaliśmy się do Muzeum Lotnictwa i na Kopiec Kościuszki. Mieliśmy niezapomnianą okazję zobaczyć pochód Lajkonika ulicami miasta. Po obiadokolacji odbyliśmy fantastyczny rejs statkiem po Wiśle przy dźwiękach muzyki. Uroczy jest Kraków wieczorową porą, wywarł na wszystkich niesamowite wrażenie.

Trzeci dzień wycieczki również obfitował w atrakcje. Rankiem wyjechaliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego, zwiedzaliśmy Jaskinię Wierzchowską, Zamek Pieskowa Skała i Maczugę Herkulesa. Następnie udaliśmy się do Ogrodzieńca – najpiękniejszego zamku na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Wycieczka była niesamowitą przygodą i wspaniałą integracją.